11 Paź

Woda w procesie odchudzania

Czy chcieliście kiedyś podjąć „jakieś” działania aby zmniejszyć swoją masę ciała, ale właściwie nie wiedzieliście od czego zacząć? Zacznij od dostarczania odpowiedniej ilości płynów ! O korzystnym wpływie prawidłowego nawodnienia wie niemalże każdy, ale mało kto tak naprawdę wypija tyle wody ile powinien. Dlaczego jest to takie ważne w procesie odchudzania ?
 


-woda może przyśpieszać metabolizm
-spożywanie odpowiedniej ilości wody powoduje zmniejszone odczuwanie głodu !
- zastępując wodą słodkie napoje, zmniejszamy ilość insuliny we krwi między posiłkami, co za tym idzie zwiększamy proces rozkładu tkanki tłuszczowej !
- brak odpowiedniego nawodnienia, zmniejsza wydolność organizmu podczas treningów, co za tym idzie, są ona krótsze i zazwyczaj kończą się mniejszym wydatkiem energetycznym niż byśmy oczekiwali
- brak odpowiedniego nawodnienia powoduje upośledzony transport wielu składników, m.in. tlenu do komórek i rozkład tkanki tłuszczowej jest zmniejszony

Oczywiście picie odpowiedniej ilości wody nie spowoduje, że nagle zaczniecie chudnąć w mgnieniu oka, jeśli nie zmienicie jednocześnie innych nawyków, ale jest to 1 krok do zmiany. Jutro pokażę wam jak obliczyć indywidualne zapotrzebowanie na płyny, a za tydzień jaki następny krok może pomóc wam w zmianie nawyków żywieniowych. Kto przez ten tydzień podejmuje wyzwanie ?

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ